jazzygar18p8132p jazzygar18p8132p
  • 01-05-2018
  • Mathematics
contestada

which is cheaper 6x8 tiles for 1.29 or 4x4 tiles for .99

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2018
- 48 = 1.29

- 16 = .99

16 × 3 = 48
 
3 × 0.99 = 2.97

That equals:

48 = 1.29

48 = 2.97

The cheaper one is 6×8 tiles for $1.29

Hope this helped☺☺

Answer Link

Otras preguntas

Solve: y^6 (y^5) plz i put eleven idk why se says it's wrong :c
Molly is jogging on the treadmill. After 20 minutes her heart rate has not increased,she is able to talk and is not sweating. If Molly wants to improve your fit
What happens during biomagnification?
Why did Ernesto Lecuona move away from his homeland of Cuba? A. He had political differences with the Castro regime. B. He wanted to live in the music world of
Given f(x) = x2 + x − 2 and g(x) = 2x − 4, identify (f + g)(x).
The price of bananas is $6.50 for 5 pounds. What is the price as a unit rate? $6.50/1lb $1.30/1lb $1/30/3lb $1.05/1lb
What is the area of a regular pentagon with a side length of 10 inches and a distance from the center to a vertex of 10 inches? Round your answer to the nearest
What are the main advantages and disadvantages of organizing a firm as a corporation there is no limit on the number of owners?
What sound did robert frost use to describe the buzz saw in out, out
Explain, in two to three sentences, why homonyms need to be carefully considered when analyzing a work.