AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
The equation k = 1.6d gives an approximate relationship between d miles and kkilometers. The distance between Boise, Idaho, and Reno, Nevada, is 430 miles.Expre
Which expression could be used to determine the product of –4 and 3 1/4OPTIONS BELOW
Commercial banks and thrift institutions a) differ because thrifts cannot make loans. b) differ because thrifts cannot offer checkable deposits c) have becom
Which organs work together to make and organ system?
The resident assistant of a campus residence hall notices that when a team of five students is assigned to clean the common room, the room is not as well cleane
Lesson 3: Progressive Era Portfolio Directions United States History A Unit 9: Progressive Era Portfolio Compare-and-Contrast Essay African Americans in the Pro
Solve: x^4 + 2x^3 - x^2 - 4^x - 2 = 0.
In a fruit cocktail, for every 15ml of orange juice you need 25 ml of apple juice and 10ml of coconut milk. What proportion of the cocktail is orange juice in i
Factor. X^2+ 49 (x + 7i) (x – 7:) (x + 7) (x - 7) (x + 7i) (x + 7i) (x + 7) (x + 7)
^30 POINTS^ Dry ice pellets, the solid form of carbon dioxide, were placed in the bottom of this flask. The flask was then covered with a balloon. Within 15 min