holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

IN waging a total war, a nation channels all of it's _____ into the war effort.
If f(x) = x3 – 2x2, which expression is equivalent to f(i)?
Where were new immigrants mainly coming from in the late 1800s
Polygenic traits are determined by multiple received from each parent.
Any number that is divisible by 4 is divisible by 8. Find a counter example to show that the conjecture is false
The end of the war in Europe compared to the end of the war in the Pacific?
American expansion abroad was fueled by all of the following EXCEPT __________. the closing of the frontier a rise in industrial production fear of being closed
What idea was proposed by 19th-century socialists? A return should be made to the guild system of the Middle Ages. Government should own the means of production
Supporters of bilingual education point out that:
Those people who favor allowing or increasing immigration levels state that newly arrived immigrants: