Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 71+ )
Otras preguntas
what percentage of 12 - to - 13 years old say that they feel pressure to buy certain brands because their friends have them?
Two angles are supplementary. if one angle measures 72 degrees, what does the other measure?
Which could be a first step in solving the equation 1 4 x + 1 2 = 3 4 x in an efficient way? Select two answers. A. multiply by 4 on both sides B. multipl
Cornerstone Markets has beginning long-term debt of $64,500, which is the principal balance of a loan payable to Centre Bank. During the year, the company paid
The owner of a van installs a rear-window lens that has a focal length of -0.340 m. When the owner looks out through the lens at an object located directly behi
A vaudeville performer who became the most important blues singer of the 1920s and paved the way for jazz vocalists to come was: Billie Holiday John Stark Bessi
For each scenario determine which type of column chromatography would be the best choice to separate these proteins. For each which proteins would elute off of
While on a trip to the Mediterranean, Carl notes that men tend to stand very close to each other - actually touching -- when talking to one another on the stree
Q. You're working in a pharmacy, and are making a table to help with dosage amounts for a certain drug. The recommended dosage is 40 milligrams per 2.2 pounds o
Hardly any cookies were left over. In this sentence is the word hardly modifying an adjective or adverb