courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

please answer asapWhich statements are true about Franklin Roosevelt's experience with polio?Choose all answers that are correct. He made those who came to see
Complete the sentence with the correct form of avoir: Richard, nous besoin d'étudier ce soir. O sommes O avez O avons O ont
what kind of family life did frederick douglass have? How did Frederick Douglass spend their childhood?
Evaluate: 5². Explain how you found your answer.
After lunch lets go out for coffee. What part of speech is After
A rectangle is shown on the coordinate plane below​
which expression is equivalent to the phrase 4 times the sum of 7a and 3B
Name Fill in the blank to make the statement true. 1 3/4 + 1/6 +_____=7 1/2
Which table of ordered pairs matches the following function? y=-1/2x - 1
This cat is A tired B lazy or C Dreaming