HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

Jazzniquia forgot to bring a pillow on the camping trip, so she spent a very uncomfortable and restless night. unfortunately, she never thought of using her dow
what does this excerpt from act 1 of macbeth say about lady macbeth LADY MACBETH: The raven himself is hoarse That croaks the fatal entrance of Duncan Under my
Who checks with the party members and advises the floor leader of the number of votes that can be counted on in any particular matter?
Kellie walks 1/4 mile in 1/14 hour. At what rate does kellie walk
What fraction of the senate must vote for conviction in impeachment cases?
PLEASE HELP!!! state the value that tells you how many units to go up or down from the y-intercept if the slope of a line is a/b
The federal reserve system is overseen by the _____. department of commerce senate board of governors president
The brakes on an automobile become hot when they are used continuously because the:
During the philadelphia convention, the new jersey plan was supported by ________ states. urban free slaveholding southern less populous
What is the product of 96.5 x 2.54 ?