23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP I NEED THE ANSWER ASAP ILL GUVE BRAINLIST
A veces yo __________(used to share) A. compartia B. jugaba afuera C.comía mis juguetes​
determines the type of element an atom is. The number of neutrons The number of atoms The number of electrons The number of protons
A young couple is pregnant with their first child . The mothers family has a history of a rare genetic condition . what specific type of testing would you recom
The saturation point for a solution is 250 grams of solute per 500 grams of solvent. If you pour 500 grams of solute into 800. grams of solvent, how many grams
Which of the following cells do not have specialized tasks in an organism? 1.) prokaryotic cells 2.) eukaryotic cells 3.) animal cells 4.) plant cells
what divided by 6 = 0.2
What is the surface area of the pyramid?
What was the end result of regan's tax cuts mixed with increased spending?
Doy 5 estrellas y corazon al que me ayude con esto