u4getme4everoxny8u u4getme4everoxny8u
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

A gas station charges $3.25 per gallon of gasoline. How much will you pay for 20 gallons of gasoline?

Respuesta :

HighPacka20
HighPacka20 HighPacka20
  • 01-12-2017
That would be exactly $65.
Answer Link
talayjia talayjia
  • 01-12-2017
3.25 multiplied by 20 is 65. I think 65 should be it
Answer Link

Otras preguntas

why did many aristocrats support legalism
In a short response of at least three complete sentences, define flash-forward and explain its effect on a traditional plot structure
After his paycheck, Mr.Weber's credit card balance was $245.76. His payment was for $75.00. Write and solve an equation to find the amount of his credit card
After his paycheck, Mr.Weber's credit card balance was $245.76. His payment was for $75.00. Write and solve an equation to find the amount of his credit card
by what length is is 0.5 m less than 10.05
How do you say "Some brown spiders"?
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
QUICK! Lucy is trying to find a rational number between 3 \8 and 6 \7 . What would help her to find this number? A)Divide 3\ 8 by 6\ 7 . B) Convert 3 \8
why did farmers follow railroads into the texas frontier