danteisawesome danteisawesome
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

a 10-Ib bag of cherries for $33.49 how much for per Ib

a 10Ib bag of cherries for 3349 how much for per Ib class=

Respuesta :

DivineSolar
DivineSolar DivineSolar
  • 01-12-2017
Divide 33.49 over 10 to get 3.35.

Therefore our answer is $3.35 per pound.

Hope this helps!
Answer Link
someh438 someh438
  • 01-12-2017
Approximately $3.35 per pound ;
$33.49/10
Answer Link

Otras preguntas

What does "ttyt" stand for?
In 1979, the united states faced a hostage crisis in a. egypt. b. mexico. c. iran. d. israel.
Ella______ a la fiesta
Most health education services are conducted by the
all atomic nuclei except those of ordinary hydrogen contain neutrons true or false
The main function of the bladder is _____.
identify the tense of the verb in the following sentence. i agree with what you say. a. future b. past c. present d. present perfect
sam decides to build a square garden. if the area of the garden is 4x2 28x 49 square feet, what is the length of one side of the garden? (2x 7) feet (7x 2) feet
Does this subject match the sentence ( the choice of school colors was selected by the students.)?
This legislation called for the creation of civil service tests