reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

What act imposed taxes on all imported goods from great britain and forced the colonists to become self sufficient?
How did african americans react to the prospect of freedom even before the civil war ended?
what reasons do the cherokee give for the remaining in their homeland
The term political culture primarily refers to __________.
What is the noble gas configuration of lithium? (li)?
find the length of line segment A (-2,3) B (2, 1)
If i traveled from Georgia to California what ecosystem would i not run inot
What are the 4 processes/task that water allows organisms to do?
When a marching band plays the star spangled banner at the beginning of a football game the musical texture is considered to be?
2. Seiji and Gavin both worked hard over the summer. Together they earned a total of $425. Gavin earned $25 more than Seiji. (a) Write a system of equations for