makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

which is an example of how ecosystems on earth affect each other
Which of the following would NOT be an example of a long-term goal? a. lose 30 pounds in eight months b. run a marathon in two years c. run a 5k in three weeks
What are two ways that cocoa is used today?
3/4, -7/10, -3/4, 8/10, put in order from least to greatest
What is 1,537 x 242?
Of the European countries that settled America, which country was primarily interested in fur industry? * A.) France B.) Spain C.)Portugal D.) England
It is important for people with HIV/AIDS to keep their hands free from germs as much as possible because __________. a. AIDS can be transmitted through handshak
what is 13,952 rounded to
Why are taxes paid to local, state, and national governments in the United States?
How did the development of irrigation systems improve living conditions? a. It gave people a surplus of food. b. It made people switch from hunting to herding.