jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

Which statements describing aspects of Russia's culture and history are true? Choose all answers that are correct. A. Russia is the second largest country in th
how do you know the force for an acceleration of zero?
What is the value of Z 62 is one angle And 95 is the other angle
Which of the following is not true about printmaking? a. There are two main types of printmaking: relief printing and intaglio. b. To create a wood engraving, t
Write an equation that involves multiplication, contains a variable, and has a solution of 5. Then write another equation that has the same solution and include
what is the vertex for the equation f(x)=3(x+4)^2-5
Algebra homework help, solving inequalities. A. Solve the inequalities and show your work. 5x + 3 ≤ 18 and 4 - x < 6
**PLEASE HELP ME ASAP** 1. Akira earns $8 each day she cares for her neighbor's dog. Write an equation to represent the relationship between the amount of money
MC)Which of the following was a prominent argument used to support the United States’ acquisition of overseas territories during the late 19th century? The Unit
to imagine the visual form of an object or situation that one cannot see