paigekaitlyn5
paigekaitlyn5 paigekaitlyn5
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

i buy 4.50 yards of material at $4.47 what is the totoal cost of material

Respuesta :

MyBoiHuh MyBoiHuh
  • 03-09-2017
4.5 x 4.47 = ~ $20.12 total

4.5 yards of material

4.47 per yard

~20.12 total
Answer Link

Otras preguntas

8 kg of potatoes and 5 kg of carrots cost $28 whereas 2 kg of potatoes and 3 kg of arrot cost $11.20.what is the cost of 1 kg of each item
what is the speed of a wave yhat has a frequency of 2.0Hz
In 1848, rioting in Berlin forced the Prussian king Frederick William IV to promise a constitution. a. True b. False
______have bodies that are tall and thin. a. mesomorphs b. ectomorphs c. endomorphs
What led to the creation of complex societies? A. the advent of farming B. the reluctance to stay in one place C. the beginning of hunting and gathering D. the
Exit Which of the following is an example of how European countries used economics as a way to foster peace? A. NATO B. the Warsaw Pact C. the League of Nation
Critics of market economies that they result in
What is Climatology?
Who expressed particles by wave equations?
what is 9 2/6 minus 6 5/6