aziyahwescotta aziyahwescotta
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

The cost to rent a video game for 3 days was $10. It costs the same amount each day.

Respuesta :

emchill
emchill emchill
  • 01-09-2017
¢30 every day because 10divided by 3 is .3
Answer Link

Otras preguntas

Please help!!!!!!!!
Using Newton's Version of Kepler's Third Law II The Sun orbits the center of the Milky Way Galaxy every 230 million years at a distance of 28,000 light-years. U
A line passes through the point (-4,1) and has a slope of 3/2
A new streaming service charges 5 dollars per month for students, and 10 dollars per month for everyone else. This month, the service had 55 users, and collecte
Please help me answer this 5 questions i mark you as brainlist
Recipe calls dor 1 3/4 cups of cheese. Only need to make 2/3 of recipe. How much cheese should be used?
How do I slove (-14)(-2)(+1)(-3)
Why is tina turner important?
Some people who score below average on intelligence tests have an island of brilliance, which refers to some incredible ability, such as heightened musical memo
What is the equation of the line that passes through (-1, 5) and (3, -7)? y = 3x - 2 y = -6x - 3 y = -3x + 2 y = -6x + 3