jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 15+ )
Otras preguntas
at the end of the reformation, how did the king of england compare with the kings of other european nations? a. his power was limited by a constitution while ot
A percent is a way of expressing a fraction with the denominator
what is the equation of the line that passes through the points (–12, –8) and (–17, –16)?
where were the jewish ghettos located? italy spain poland england
_________ wanted to do my homework alone.which best fits in the blank?iweshethey
A typical prokaryotic cell has about 3,000 genes in its DNA, while a human cell has about 25000. Approximately 1000 of these genes are present in both cell type
which of the following correctly describes a way in which earth’s atmosphere interacts with the geosphere? it contains gases that living organisms breathe. it c
which statement best describes a commission system? a legislative body hires a leader to oversee city departments. an elected leader and an elected legislative
what is the probability of picking an s in the word mississippi
total revenue is 3000, cost of goods is $1500 and total selling expense is $500 what is the profit of the buisness