Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I need help with all of them thanks!(19 points)
complete the solution of the equation. find the value of y when x equals to 28 x+3y=28
After t seconds, a ball tossed in the air from the ground level reaches a height of h feet given by the equation h = 144t-16t^2. After how many seconds will the
The collared lizard is a species found in the Desert Southwest. Male collared lizards show considerable color variation, ranging from brightly colored to a very
A court reporter is transcribing an accident report from Germany. The report states that the driver was traveling 80 kilometers per hour. How many miles per
oxygen passes through capillary walls and into interstitial space where cells absorb ? a. nitrogen, b. oxygen, c. carbon dioxide, d. metabolic waste
Amount of liquid measured in L or Lm
Eating while you drive A.increases your risk of being involved in a collision B.is only risky with heavily packaged foods C.should only be done with food that
which sentence best describes the effect of the bill of rights
What was photo 51 with Rosalind Franklin?