Seudónimo Seudónimo
  • 04-05-2017
  • Mathematics
contestada

$56 for 25gal unit rate

Respuesta :

OodleDoodle
OodleDoodle OodleDoodle
  • 04-05-2017
0.45 gallons per dollar would be the answer. Hope this helps! :)

Answer Link

Otras preguntas

Gist of the poem,"no men are foreign"
Which of the following matrix addition problems are possible?
4/18 exact decimal no rounding
Henly earns $8.50 per hour at an amusement park. She receives a 12% raise after becoming manager. How much more per hour does Henly earn and what are her new ho
Which statement best describes the impact of word choice in this passage? Words that reference religion create a sense of reverence for the reader. Words used t
Which details most reveal the setting of the passage? Select three options. "the ruins of a great temple in the mid-city" "rats are unclean, and there must have
How did the Supreme Court and Southern state governments limit the rights of African Americans in the late 1800s?
2. Sue is buying a 13-pound mixture of gummy candy, jelly beans, and hard candy. The cost of gummy candy is $1.20 per pound, jelly beans cost $2.00 per pound,
The pharmacology class learns that epoetin alfa is an immunosuppressant drug that is designed to have what expected outcome?
How long does it take, in minutes, for a Russian Avangard Missile, which travels at a speed of Mach 27, to travel the distance from Moscow to Kabul, Afganistan,