barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

if a garden has an area of 100 square feet how much fencing is needed to enclose the garden
the carpet Erin has chosen costs 2.50per square foot. how much will it cost her to carpet the floor? Area of composite figures
Which sentence does not contain any errors in comma usage? A. It is, a hexagonal, traffic sign. B. Jeremy has an old red wagon. C. The antique, and enormous clo
what solid does a recorder look like
Which term best describes Russia’s transition to a market economy? compromised successful difficult corrupt
Which statement describes the relationship between the rulers of Europe and the Catholic Church during the Crusades? European rulers contributed military leader
The oven tray is 600mm by 500mm. A cake tin is 25cm in diameter. How many cake tins can jenny fit on the oven tray at one time?
word form for 10 times 10 times 10 times 10 times 10
Enter the word that best completes the sentence. Word Bank bearing lark plume turf When people don’t agree about who has control of an area, they argue about th
can anyone help me find the answer to 2x+9x+4