Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

If a+b=6 and a-b = 4, what is the value of 2a + 3b?
How Do Clownfish Catch Their Food?
What is 10 percent of 80
when the Lenape hunted
Why might nations join together to remove trade barriers?
how many minutes is it before 12 noon if 20 minutes ago it was three times as many minutes after 9 am
a gasoline pump delivers 4 2/5 gallons of gas per minute. how many minutes will it take to fill a gas tank that holds 16 1/2 gallons?
What is the volume of a rectangular box that has base area of 75 square inches and a height of 20 inches
Can you make this into an algebraic expresion
What is 10 percent of 80