shalacrawfored shalacrawfored
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

chickens cutlets are on sale for $3.48 per pound how much will it cost o buy 3.5 pounds of chicken cutlets?

Respuesta :

brainchampion brainchampion
  • 02-05-2017
The answer is $12.80 because you have to multiply 3.48 by 3.5
Answer Link
dillon81099 dillon81099
  • 02-05-2017
12.18 you multiply the 3.48 times 3.5
Answer Link

Otras preguntas

How many years does an apple tree live useful?
why is it critical to your cells to be near capillaries
The rectangle has an area of 4(x+3) square units. A- If the dimensions of the rectangle are doubled, what is the area of the new rectangle in terms of x? Show y
Companies raise funds to expand their business by
when Jefferson took office he did what
The process of chemical cycling is known as a biogeochemical cycle because it A. takes places over a long period of time B. withdraws the
How much money, in dollars, does one mole of nickels represent?
How many times does four go into 153 ? What Is the remainder ?
Dalia has just enough money to buy either 6 pears and 20 oranges or 12 oranges and 11 pears. A pear costs $ 0.80. How much does an Orange cost ?
The process of chemical cycling is known as a biogeochemical cycle because it A. takes places over a long period of time B. withdraws the