demaria demaria
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?

Respuesta :

jamesbeargr
jamesbeargr jamesbeargr
  • 02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15. 
$1.15 dollars per burger. 
Answer Link
JoshEast
JoshEast JoshEast
  • 02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60

then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex]  =  1.15
Answer Link

Otras preguntas

Bare rock Colonised by pioneer species (e.g. moss) Decomposition creates a layer of topsoil Grasses grow and displace the pioneer species More nutrients in soil
how can i use substraction to describe divison? I’ll mark u as the brainliest
what was the physical change that happens to Jodi’s character in Tall Girl? Movie
Which of the following is the primary function of the judicial branch?
Sophie buys a wheelbarrow priced at $72. If the sales tax is 5%, what will be the total cost including tax?
GPA Scale: A - 4.0 pts B - 3.0 pts C - ? pts D - 1 pt F - 0 pt How many points is a grade points is a C? It’s from my College Career Class !
list at least 10: features, characteristics and/or examples of superhero. I'll give branliest ​
Why do presidents need congressional support? Please provide one example due today help... n no fu**ing links *-*
Describe how biodiversity contributes to the sustainability of an ecosystem.
Please help me for 21 points.