soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

What is an example of a traditional career? A small business owner B freelance writer C teacher D seasonal worker
If x=2, y=-3 and z=4 evaluate 6z/xy=
A square piece of cheese covers 8 square inches of a plate. What is the approximate length of one side of the piece of cheese? (Approximate to the nearest hundr
6(−18+)=−150 pls help
A bike wheel is 26 inches in diameter. What is the bike wheel's diameter in millimeters (1 inch = 25.4 millimeters)? 26 inches 1 inch 25.4 millimeters 26 inches
Two pages that are​ back-to-back in a text have 215 as the sum of their page numbers. What are the page​ numbers?
What was the Declaration of Independence for Thomas Jefferson and the committee of five
please help with these! write each expression using exponents
You discover an unknown protist. A section breaks off from the main protist specimen, and this piece develops into an adult protist. Select the type of reproduc
I swear I hate math. Please help with the question