ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

based on the 'night' by Elie Wiesel from the first 5 chapters what do you think about this: Is there such a thing as “Morality” in survival situations? Are huma
State whether your hypothesis was supported or rejected by your data and why. Based on your lab results and your prior knowledge, what do you think is going on
7 kg of gold at 72 C cools to 26 C. The specific Heat of Gold is 129. How much heat is given off?
9(x-y)^2-x^2, Factorise the following. please help​
there are 30 children in my class. i have 12 sets of mathematcs equipment. i want to arrange the tables in groups so that the equipment is shared equally among
Lightener should be mixed up how long before application?
What are multiple alleles
PLEASE HELP!!! 50 POINTS!!! Graph the image of this figure after a dilation with a scale factor of 2 centered at the origin.​
What best describes these two molecules
Can you summarize the text: The arts flourished during the Ming dynasty. Newly wealthy merchants and artisans wanted entertainment and could afford printed book