mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

What is the factored form of each expression? 20x + 35y
Compare and contrast the structure and function of the cell wall with that of the cell membrane.
Why did European leaders meet at the Congress of Vienna following Napoleons defeat?
✔️72z^5 what's the square roots
If P(x) = 0.35, find the complement
You have a $926 balance on your credit card account. the minimum payment on your account is 2 percent of the latest balance or $20, whichever is greater. what w
What is the factored form of each expression? 20x + 35y
Why did European leaders meet at the Congress of Vienna following Napoleons defeat?
Janna has $34 and will save $6 per day. write an equation to represent the relationship between the number of days and amount saved. indicate what each variable
What is the density of a material that has a mass of 2,500 grams and a volume of 500 cubic centimeters,on grams per cubic centimeter