kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

anonymousquestions anonymousquestions
  • 01-02-2017
you bought 3 candy bars
Answer Link

Otras preguntas

an adult mosquitoes lifespan is about 16 days how many minutes is that
One way parents and guardians can influence technology use is to model proper use for their children. What outcome would you expect if this guideline was follow
Which of the following statements about federal student loans is TRUE?. A. The interest rate on your loan will be fixed over time.. B. The interest rates on f
Why do animal cells have centriole but plant cells do not?
quotient of 3 divided by 927
Why is the skeletal system important?
1. How does an area’s weather differ from the area’s climate? (1 point) Weather involves temperature and precipitation and climate involves only temperature
During the first half on the 1800, geographic factors influence the economy of New England by
Which two subatomic particles are located within the nucleus of an atom?. . A. protons and neutrons. . B. protons and electrons. . C. elect
what is the solution to the equation fraction 1 over 3(n − fraction 1 over 3) = fraction 1 over 6n? n = 3 n = 2 n = fraction 5 over 6 n = fraction 2 over 3