kingjarrus01 kingjarrus01
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought one package of shallots for
$4. How many packages of shallots can
Shreya buy if she has $8?

Respuesta :

crystalramsdell
crystalramsdell crystalramsdell
  • 04-03-2022

Answer: 2 packages

Step-by-step explanation:

If mark bought 1 for $4 then shreds can buy 2 for $8

Answer Link
barkxie barkxie
  • 04-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

so if you multiply 8 x 4 you will get 368 which is close to 2

ANSWER=2

Answer Link

Otras preguntas

what is 31.75 divided by .57
aside from protective equipment, what other ways can you stay safe when taking part in athletic events?
7 reason why kids should not have only 20 minutes of lunch?
separating a solid from a liquid by evaporating is called _____ a) filtration b) condensation c) solution d) distillation
List 8 parts of speech and list examples
the differene between two numbers is 12. eight times the larger number is 20 times the smaller number. write a system of equations describing the given conditio
Joelle heard that vitamin K can strengthen her bones so she started taking megadoses of it daily. What negative effect could this have? Get her banned from spor
What logarithmic function represents the data in the table? x f(x) 216 3 1296 4 7776 5 Choices: f(x)=logx5 f(x)=6log
list one extensive and intensive property of marker ink
how was the golden bull of 1222 similar to the magna carta?