sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

Where are the protein channels that are used during facilitated diffusion located? A. outside the cell B. inside the nucleus C. inside the cell membrane
Firms will be willing and able to produce more output only when prices rise because the______cost of production is rising.
I WILL GOVE BRAINLIEST IF YOU GIVE ME THE CORRECT ANSEE
42-(35+3)+10=?????????????
"Under the California Long-term Care Education Requirements newly licensed agents who intend to market Long-Term Care insurance must complete a(n) _____-hour co
What do you call it when your employer owns the copyright for your intellectual copyrights because you create the material at work?
What did Mary I do when she became the Queen of England?
A 24 year old motorcycle driver would not be required to wear protective eyewear when riding in Florida. A) True B) False
After a run-in with second-grader Mia's parents, Ms. Maloney uses her classroom computer to write a frustrated email to another teacher in her school, Miss Flor
Hispanic Americans are predominantly Roman Catholic. True or false