nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

What is the educational system like in Brazil?
Which phrases are true about success strategies
During the first week of a summer camp 2 out of 3 campers were boys. During the second week 3 out of 5 were boys. There were a 15 total campers each week. Durin
Tienes el libro de español. La tienes. Los tienes. Lo tienes. 2. Voy a ver el partido de baloncesto. Voy a verlo. Voy a verte. Voy a vernos. 3. El artista quier
What is the distance between -1 and 7 on the number line? A) -8 B) -6 C) 6 D) 8
1) MARIBEL: ¡Hola, Margarita! ¿Qué (1) tú aquí en la biblioteca? MARGARITA: ¿Yo? (2) mi tarea para la clase de ingeniería. MARIBEL: ¡Qué interesante! ¿Estudias
what are the solutions to 2x squared +7x=4​
Simplify the expression. Write your answer as a power. (−5/7)^8⋅(−5/7)^9
Which retriever enjoys the water? Golden retriever Labrador retriever Chesapeake bay retriever All of the above
the federal government allows citizens to decide how public spending money is used; true or false