maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

What factors prompted European exploration?
create a realistic food web that contains: the Sun, 2 producers, 2 primary consumers, 2 secondary consumers, and 1 top predator
_______ drives the energy and motion of waves? ______
IN THE BOOK, BRIAN'S WINTER - Why does shooting the new bow prove challenging for Brian? What does he do in order to make himself better? What does this tell yo
To gain some form of protection and leverage, many Latin American drug lords
Consider an ionic compound, MX3 , composed of generic metal M and generic gaseous halogen X. The enthalpy of formation of MX3 is Δ∘f=−917 kJ/mol. The enthalpy o
Please Show Your Work!!
A factory that makes statues is trying to maximize its income. Their two primary products are the Liberty and David statues. Each Liberty requires 18 minutes of
5) Factor completely. x² - 49
Background information: This song was quickly written and published between the sinking of the Maine on February 15, 1898, and the US declaration of war two mon