switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Demographics is important to know your: a. speech. b. topic. c. audience. d. location of speaking event.
Which of the following type of ceramics is used for making bricks?
what is the value of x if 120 degrees are diagonal and 6x horizontally
Let W be a point between points U and V on . If UV = 13, UW = 2y – 9, and WV = y – 5, solve for y.
An anthropologist studies _____.
why did it take s long for christian kingdoms in northern spain to expel non christian people from iberian peninsula
what is 3x^4+2x^3-5x^2-4 divided by x+2?
To move to the bottom of a document window, press the ____ key(s). ALT CTRL PAGE DOWN CTRL PAGE DOWN ALT PAGE DOWN PAGE DOWN
A biologist wants to determine the effect of a new fertilizer on tomato plants. What could be a response variable?
How do you factor 6x^2+14x+4