channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

From the readings, powerpoint presentation, and video clips, write a 200-300 word essay answering the following questions. What were the factors that led to the
Record a long-term investment on 1/13/20 to E-Trade (a new vendor), check: 324, amount: $5,700, category: Investments.
HELP ME IM DYIING HEREEEE!
Solve x^2= 20 , where x is a real number.
Given that y1(t)=cos(t) is a solution to y''-y'y=sin(t) and y2(t)=1/3e²t is a solution to y''-y'y=e²t. What is the general solution to the differential equation
Select the statement that describes what an ion-selective electrode (ISE) measures. A. ISE measures the pH of a solution. B. ISE measures the concentration of
Chris is walking at a speed of 3.25 miles per hour. If he continues to walk at the same speed, how far can Chris walk in 1.5 hours?
What was WW1 like in Europe
HG is tangent to circle O at point W. WU is the circle's diameter. Find m/GWU. Answer Attempt 1 out of 2 m/GWU H W Submit Answer
what is the multiple of 12 small than 84?