jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

(3/8+3/4)−(1/3+1/6) what is the anwser
A history test has 30 questions. A student answers 90% of the questions correctly. How many questions did the student get correct.
a $48 game has a 9.6 percent sales tax. what is the final price jncluding tax?​
help me plz 76° A B D с What is the measure of ZC? (Hint: just give numerical answer... ​
whats is the solution to this system?
Compare the interview "On the Front Lines with Thurgood Marshall" with the informational piece "'Equal Justice Under Law': Thurgood Marshall".What key informati
A washer and a dryer cost $909 combined. The washer costs $41 less than the dryer. What is the cost of the dryer?.
Please help ASAP I JUST NEED THIS ONE
the very first paralympic games was held in 1960, celebrating the sporting achievements of people with disabilities and making huge strides for inclusion.
Do you think the MPAA is a form of censorship in America today? Explain. 5-7 sentences