dantolentino9163 dantolentino9163
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Respuesta :

luminefoxie luminefoxie
  • 03-12-2021

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer Link
sairya156 sairya156
  • 03-12-2021
Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

How did each of the scientists below contribute to the scientific understanding of the atom? Aristotle, Democritus, Dalton, Thompson, Rutherford, Chadwick, Bohr
Which Union ship took part in the first naval battle between ironclads when it fought the Confederate vessel Virginia in March 1862? A. Hartford B. Monitor C. M
What is vaporization?
A machine produces 312 bolts in 30 minutes. At the same rate, how many minutes would it take to produce 260 bolts?
How did the government attempt to shape public opinion during the Cold War?
relationships among people are?
the most likely reason why Napoleon could be classified as an enlightened monarch was because
Based on the results of testing colorless solutions with indicators, which solution is most acidic? (1) a solution in which bromthymol blue is blue (2) a soluti
What is the first step in getting help for drug abuse
Before the introduction of the yellow crazy ant to Christmas Island, land crabs ate many plant seedlings on the forest, and the forest floor stayed relatively c