7117561 7117561
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

Six pounds of dog food costs 4.50 how much is ten pounds

Respuesta :

shanetillotson
shanetillotson shanetillotson
  • 02-12-2021

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

Have a good day

Answer Link

Otras preguntas

Calculate the kinetic energy of a tennis ball that has a mass of .056 kg and is moving at a speed of 44 m/s
100 points and branlest 4.5.5 Practice: Evaluating Reconstruction in an Essay Practice MS United States History and Geography Sem 2 30 Name: Kai Kornblum Date:
order from the least to the greatest 5 -13 _19 -8 _14 -12​
how communication interference can cause accidents to humans​
Why is digital forensics important?
Fwam surveyed 540 of the students in his school about their favorite color. students could choose between red and blue. 55% said their favorite color was blue.
a 2 gallon container of window cleaner costs $11.52. what is the price per cup?
2. A generator coil has 25 turns of wire and a cross-sectional area of 36 cm2. The maximum emf developed in the generator is 2.8 V at 60 Hz. What is the stren
Can someone please translate my response to Spanish using correct grammar? Describe a happy experience from your life. What happened? When did it happen? Be sur
am in a test please help, Which of the following are NOT part of Canada's human rights past? Select one: a.White people had Black people as slaves. b.The govern