davidsutherland171
davidsutherland171 davidsutherland171
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

The Kennedy Middle School cafeteria charges students $3 for
1
6
of a pizza. What is the cost per pizza?

Respuesta :

IIIIIIIIIIIIOOOOOOO IIIIIIIIIIIIOOOOOOO
  • 02-12-2021

Answer:

$18 for the pizza.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Sheila bought some rose plants and sunflower plants.There were 35 rose plants than sunflower plants.If the ratio of the rose plants to sunflower plants was 8:3,
Javier bought a 20 ounce smoothie that contains 450 total calories. How many calories does the smoothie contain per ounce
Start at 4. Create a pattern that multiplies each number by 5. Stop when you have five numbers.
How would you describe the Romans compared people who live in front of them? what made the Romans only? think about the many ways they were different from those
how many tens are in 67
carbohydrates provide the body with
6x-3y=6 y=2x+5 USE SUBSTITUTION SHOW YOUR WORK
what is equivalent to 6(p+5)
What was a RESULT of Justinian's attempt to reunite the eastern and western halves of the old Roman Empire? The effort was a complete failure. All of the wester
Which is more, 5,280 feet or 1 mile?