aspencer6940 aspencer6940
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.

Respuesta :

ali14446x ali14446x
  • 01-12-2021
It’s 1.333333333333333 per pound

7,50 divided by three
Answer Link

Otras preguntas

Paxton received the same score on each turn in a board game. His score on each turn was −21. He had 7 turns. What was Paxton's final score?
Which answer choice is a solution to the inequality
Samantha received a loan from the bank for $4,500. She plans on paying off the loan in 4 years. At the end of 4 years, Samantha will have paid $900 in interest.
what does it mean when your vigina starts to itch and smell
HELP ME THIS IS DUE IN 5 MINUTES PLEQASEE 50 POINTS BC IK ITS ALOT I JUST NEED HELP IMMEDIATELY!!!!! 1. Read this sentence. We swam in the ocean on a summer da
my question is this pic below this
Different algorithms can be made to complete the same task in different ways. options: True False
which vascular tissue of the plant transports organic materials?
Write one or two paragraphs evaluating the policies of the United States to remain neutral while still supporting the Allies. Be sure to use the information fro
name three system for treating sewage before it flow out through waterway.