sfazliddinov385
sfazliddinov385 sfazliddinov385
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

joslyn wants buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencil for $6.00 how much money does she needs

Respuesta :

xxamari
xxamari xxamari
  • 05-01-2017
12*4=48 + 6 = 54 dollars

Well there's probably tax ;)
Answer Link

Otras preguntas

Meat is a rich source of Vitamin C, calcium, and other minerals.
what is a good question for me to ask that i can put up for 100 points?
The amplitude of a mechanical wave shows _____. A. how fast the wave is moving B. how many waves pass a given point in one second C. how many seconds it takes a
600+39 what does it add up to help
Study the equations: f(x)=11x-5 g(x)=-2x-4 What is h(x) = f(x) g(x)
Study the equations: f(x)=11x-5 g(x)=-2x-4 What is h(x) = f(x) g(x)
A study investigated about 3000 meals ordered from Chipotle restaurants using the online site Grubhub. Researchers calculated the sodium content (in milligrams
DONT delete my question or else!!! AM i a awful person??
Aiko says to find the LCM, you can just multiply the two numbers. As a teacher, how do you respond?​
What is the length of BD? What is the length of segment AC? What is the area of the triangle ABC?