jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

Help pls true or false 1. Oxygen from the lungs moves into the blood by active transport. 2. Osmosis requires no ATP energy 3. Active transport over time resul
Members of the American (Know-Nothing) Party of the 1850s typically supported
Which interrogative best completes the question based on the provided response? ¿_____ es la fiesta? La fiesta es a las siete. 1. Cuándo 2. Qué 3. Cómo 4. Qu
SOMEONE PLZ AEITE A WRITING PROMPT ABOUT THERE WINTER BREAK PLSSS
Please Answer I need this answer by tomorrow please
Pre-Calc Pleas hurry, I don't know what to do
What is the difference between skimming and scanning? a. Skimming is when you read a small part of the text and scanning is when you read the whole text. c. Ski
na frase "alejandro ha batido todos los récords" consideramos o vocabulo los como?
Find one example of assonance... some help me???
If a car is traveling 75 miles per hour, how many feet will it travel in 10 seconds?