marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
A lamp manufacturer uses 714 m of electrical cord each week. The cord comes on spools that hold 12 m each. How many spools of electrical cord does the manufact
Forces (such as wind, water, ice, gravity, plants, or animals) breaking down rocks into smaller pieces
the president may serve a maximum of terms in office. user: the three branches of our government are: parliament executive bureaucracy judicial legislative
Which of the following products has the government helped to innovate? Select all that apply.
I don't know how to do negative numbers I don't know how to add subtract multiply and divide them
3 equivalent ratio for 21:56
find the quotient 42j^4k^2÷(-3jk ) Help? my answer was -14j^3k^1
The vertex of this parabola is at (3, 5). When the y-value is 6, the x-value is -1. What is the coefficient of the squared term in the parabola's equation? A. -
What did hamlet claim that god gave to human beings?
Third party politicians do not have any significant impact on federal level elections