bkloves61 bkloves61
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

8 pencils for$2.24 i need help with my math can some one help me with it

Respuesta :

lipor
lipor lipor
  • 02-11-2021

Answer:

8 x 2.24 = 17.92

Pls mark me brainliest

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 02-11-2021

Are you trying to find the price of 1 pencils?

If Yes The Answer is below.

Answer:

0.28

Step-by-step explanation:

To find the price of 1 pencils.

Divide 2.24 by 8 which gives you 0.28

Therefore the price of 1 pencils is 0.28

Answer Link

Otras preguntas

Ms Davis runs at 6 1/2 miles per hour. The park is 7 3/4 miles from her house. How long will it take for her to run from home to the park and back home?
Is 5 x pi a rational number
what is the value of x d 15 b 6 h 9 m xt
You can buy shampoo in a 5-ounce bottle for $2.99 or in a 15-ounce bottle for $11.89
What is an embryo? And what does seeing the similarities and differences in embryology tell us about organisms?
Three samples of wood with the same volume were weighed. Sample A has a mass of 224.96 g, sample B has a mass of 0.55632 Ibs, and sample C has a mass of 0.30648
If the circumference of a circle is 3/4pi cm what is the area of the circle in terms of pi
Brianna drove home from college traveling an average speed of 62.4 mph and drove back to the college the following week at an average speed of 57.4 mph. If the
Plz help i just dont know plz help
definition for equations