GrainValermanguson GrainValermanguson
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

If 4 gallons of milk cost $16.76, how much would 7 gallon of milk cost

Respuesta :

RosePetals1 RosePetals1
  • 03-01-2017
The answer is $29.33
Answer Link

Otras preguntas

HELP AsaPPPPPPPp!!!!
write each number in standard form 6.7x10 to the 1 power
A customer buys 5 books at a bookstore for a total cost of $65. If all the books cost the same amount, how much does 1 book cost?
A manufacturer selected a metal to use in producing a lightweight button for clothing. A metal that has a density of 2.71 g/cm3 was selected. metal, data, metal
I don't understand, someone please help......
What is the king George (3rd) objective? Put into your own words.
can you help me please ​
A car has a speed of 2 m/s and a mass of 1500kg. What is the car’s kinetic energy
WILL GIVE BRAINLIEST ANSWER FAST I NEED ASAP!!!!!!!!!! Select the correct answer. Which sequence of transformations proves that shape I is similar to shape II?
How has settlements in the original 13 colonies affected today's population