yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do u make 3/4 in a mix number as a whole number or decimal?
True or false: the basilica of sacre Coeur is located in an area of paris that has been considered sacred for thousands of years?
help with a and d? I've done b and c already
What led king john i to sign the magna carta?
The resistance of an object to moving or to stopping
you have a full job that pays 2400 per month you decide to take a part time job delivering newspapers that pay 200 per week if 15% is withheld for taxes from bo
350% as a decimal and as a mixed fraction
What is the gcf for 36, 54 and 135?
one day a corn stalk was 0.85m tall. A tomato plant was0.850m. A carrot top was 0.085m.Which plant was the shortest?
4x+2(3x-9)=42 what is x equal