unknownnnnnnnnnnnni
unknownnnnnnnnnnnni unknownnnnnnnnnnnni
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Rachel is mailing packages. Each small package costs her $2.60 to send. Each large package costs her$4.10. How much will it cost her to send 3 small packages and 4 large packages?

Respuesta :

realsamuelodd
realsamuelodd realsamuelodd
  • 01-11-2021

Answer:

$7.8

Step-by-step explanation:

$2.6 x 3

= $7.8

Answer Link

Otras preguntas

what is the unit rate in 49 points in 7 games
The builders of the transcontinental railroad used legal and illegal means to cut costs and finance construction. Which of the following were legal means? (Se
4,720 rounded to the nearest thousand
the email program shipped with Microsoft office
How far something moves in a specific amount of time?
Which of the following is a characteristic of a nation? a sovereign government a large population a strong economy an official language
In what living things are sharp senses and large brains usually found
The energy of atoms and molecules due to their motion is?
what's the relationship between 0.5 and 0.05
work out the value of 3x + 2y then x = 5 and y = 4