jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Company A charges $100 and allows unlimited mileage. Company B has an initial fee of $55 and charges an additional $0.90 for every mile driven. For what m
Suppose that in an? economy, investment is? $400 billion, saving is? $400 billion, tax revenues are? $500 billion, exports are? $300 billion, and imports are? $
In most instances, the solubility of solids in liquids __________ as temperature increases. decreases stays the same increases solids are insoluble
Ed biked home from school in 400 seconds. His home is located 2000 m south of the school. What was his velocity?
A patient with a loss of peripheral vision most likely has damage to the:
What efforts were made by President Lyndon B. Johnson to improve American society? President Johnson reduced taxes on the wealthy believing it would improve the
Which has the greater number of particles, 1 mole br2 or 80g br2?
Why would a red apple appear black if you looked at it through a blue filter?
how much can marijuana increase a person's heart rate?
Context is _____. A. limited to the words of a literary work that are relevant to understanding the meaning of a text B.anything that may be relevant to underst