MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 64 oz bottle of apple juice costs $2.39 and a 20 oz bottle cost $0.79 which is better to buy

Respuesta :

molly37 molly37
  • 01-01-2017
the awnser to that question is 64
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
The answer is the 64 oz bottle of apple juiceis the better buy. You just need to divide and find the number that is less or cheaper
Answer Link

Otras preguntas

What are two common types of state taxes?What is a tax refund?What is payroll withholding?What is estimated tax?What is an IRS audit?What is a dependent?
I need help i don't know the answer and the answer can you help me? you'll get 15 points if you answer this question
what might happen to populations that cannot get enough resources?
What is the value of x?​
A circle centered at the origin contains the point (0,-9) does (8, 17) also lie on the circle
What was President Kennedy's position on civil rights? He was an open supporter of black civil rights. Civil rights were always at the head of his agenda. He op
Which of the following is true about cells?
Please help!!! Will mark brainliest!!!
The Logo For Super Snacks Company is Shown below. What is the area of the shaded region? Round to the nearest whole number. PLEASE HELP
What is the equation of this graph