Seudónimo Seudónimo
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

PLSSS HELLPP MEEEEE!!

PLSSS HELLPP MEEEEE class=

Respuesta :

5982958
5982958 5982958
  • 01-10-2021

Answer: the answer is 6.25 Latters per Day

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The radicand in the quadratic​ formula, b squared minus 4 acb2−4ac​, is called the discriminant. how many real number solutions will the quadratic equation have
A 2 gallon bottle of fabric softener costs $28.16. What is the price per cup
Which priority intervention should the nurse plan to implement to reduce a client's discomfort during terminal weaning?
The __________ amendment requires that defense counsel be effective during the plea negotiation process.
Bo bought a few items for $93.84, not including tax. If the tax rate was 7%, what was the total cost of these items, including tax?
A popular of 550 rabbits is increasing by 7.5% each year. In about how many years will the population be over 1000
Describe the pattern in each sequence. What are the next two terms of each sequence? a. 14, 11, 8, 5, ... b. 20, 25, 30, 35, ...
Two rocks of same mass are rolling down a hill at different speeds (one faster than the other). Which rock would have more kinetic energy?
The reference to only fearing “fear itself” at the beginning of To Kill a Mockingbird is an allusion to _____.
Which brand of medicine focuses on the study of tumors and cancers