jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

what is a musculature!!!!
im dying inside vcbvxcbvxbxbvxbxvbvcb
what would be a good estimate of the maximum heart rate for a 50-year-old male?
sí, yo _____ helado a mi primo hoy.a.dasb.doyc.dan
Is 3²/2² just like 9/4? whats the answer please :(
how can you solve equation with squares and cube
use multiplacation and distributive property to find the quotient 84÷6
Calculate net force and find direction of motion
negative 5n plus 16 equal 21
How does the author effectively describe the experience of watching an elizabethan play? -the author uses a serious tone and a third-person point of view to eff