frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
Perform the calculation then round to the appropriate number of significant digits. 128.5 x 3.24
what is the LCM of 4, 5
2 x 2 (: you can have the points :)
An observer (O) is located 900 feet from a building (B). The observer notices a helicopter (H) flying at a 49° angle of elevation from his line of sight. How hi
Evaluate. 4^3 − (3+2^3) ⋅ 1.2 Responses: 1.)70.6 2.)50.8 3.)16.2 4.)1.2 PLEASE HELP!
what is the LCM of 4, 5
What would this equation be of a line into slope-intercept form, simplifying all fractions 9x+12y=-108
how many dogs in the world
frank had a 1.5kg bag of potting soil. he used 420g of soil to pot a plant. how many kilograms of soil are left in a bag?
Which of the following is not a characteristic of a freshwater wetland? A. The ecosystem absorbs heavy rainfall to prevent flooding.B. Water flows in only one d