Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

What is the name for realistic sculpture with figures raised against a flat background? a) Fresco b) Mosaic c) Bas relief d) Arch
What are the minimum and maximum values of t for which ſt + 31 < 2?
Question 5 (Mandatory) (1 point) Which of the following is the MOST important reason to write a good closing sentence
Which of the following sentences best describes an important theme about responsibility as described in "One Word of Advice"?
What is the probability of drawing a yellow marble out of a bag twice in a row if there are eight other marbles in the bag, making it a total of ten marbles? Yo
Solve the equation 4x + 1 = 5x - 2​
Keystone predators often help maintain ecological stability in a community if they
how many are 13 x 13 ?​
Micah wants 372 kids to be born on his ranch this year. How many female breeding goats will he need? This is the equation used--> T = 3G ( T= total number of
How many factors does 144 have? 08 O 12 O 15 06