makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

What is the decimal
which idea shows the government refusing to promote or forbid a religion
Jasmine wants to make a double batch of muffins. The original recipe calls for 3/4 cup of sugar, how much sugar should she use?
Which of these BEST replaces the question marks? A) bill is voted on by the citizens of the state. B) bill is given to third house for approval C)bill is sent t
Which describes what Theodora achieved as Justinian most trusted adviser
Which coin paradox calls for the ability to assess when more force is needed and when it might be counterproductive?
value of 3x^2 +4y^2 if x=2, y=1, and z= -3
How should 0.0000497 be expressed in proper scientific notation?
I need the answer please
Imagine that your high school or college has been overrun with zombies. Your math professor, the cafeteria ladies, and even your best friend have all joined the